Różnica w zamożności ogniw łańcuchowych zwiększa

Różnica w zamożności ogniw łańcuchowych zwiększa się jako top 1% Własność Ponad 80% linek

  • LINK, native kryptokurrency of Chainlink, osiągnął trzyletni poziom nierówności w dystrybucji.
  • Główny 1% posiadaczy LINK stanowi 81,73% LINK w obiegu.
  • Chainlink jest zdecentralizowaną siecią wyroczni dostarczającą realne dane do inteligentnych umów i dApps

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

LINK, rodzima kryptokryptokrypsowa platforma wyroczni Chainlink, osiągnęła trzyletni rekord.

Wiadomości są dobre dla posiadaczy LINK, jednak niekoniecznie na skalę równości majątkowej. Według Glassnode e Bitcoin Rush, czołowy 1% posiadaczy posiada obecnie ponad 80% podaży.

Firma zajmująca się badaniem rynku w łańcuchu wyjaśnia:

„LINK Percent Balance of Top 1% Addresses just reached a 3-year high of 81.737%. Poprzedni 3-letni haj, wynoszący 81,658%, odnotowano 14 stycznia 2021 r.“.

Porównanie z innymi walutami kryptograficznymi

Przyglądając się danym przedstawionym przez Glassnode, można zauważyć, że wzrost własności rozpoczął się w połowie 2019 roku. Jest to blisko początku biegu byka, więc być może jednostka była w trakcie przygotowań.

Chainlink może wydawać się niesprawiedliwie rozłożony, biorąc pod uwagę procent górnych portfeli LINK. Ale ten sam trend jest widoczny w prawie każdej innej kryptokur walucie.

Widać to nawet w przypadku Bitcoin, pierwszego krypto, które z powodzeniem wprowadziło rozproszoną i zdecentralizowaną walutę. Największa kryptokurna na świecie pod względem pułapu rynkowego jest, według niektórych, wysoce scentralizowana.

Dane są nieco trudniejsze do ustalenia, ponieważ nie są schludnie zagregowane. Według BitInfoCharts można argumentować, że 2,44% najbogatszych portfeli posiada najwięcej bitcoinów. Każde saldo z 1 BTC lub więcej, stanowi ponad 94,94% wszystkich monet.
bitcoin rich listSource: BitInfoCharts

To staje się nieco bardziej szalone, jeśli kopiesz jeszcze głębiej. Górne 0,4% adresów posiada 85,5% zaopatrzenia. Najlepsze 2,500 największych adresów w portfelu, reprezentujących 0,01% sieci Bitcoinów, posiada prawie 43% wszystkich Bitcoinów w obiegu.

Dystrybucja Ether’a nie jest dużo lepsza, z 100 największymi posiadaczami portfeli, którzy kontrolują ponad 35% krążącego zasilania.

Chociaż Stany Zjednoczone szybko zwiększają swoją podaż pieniądza, badanie przeprowadzone przez Rezerwę Federalną we wrześniu 2017 roku wykazało, że największy 1% w Ameryce kontroluje 38,5% całego bogactwa, nieco na równi z kryptokur walutami takimi jak BTC czy LINK.

Co to jest LINK (Chainlink)?

Chainlink jest zdecentralizowaną siecią wyroczni, która dostarcza realnych danych do inteligentnych kontraktów. Wraz z wprowadzeniem dApps (aplikacje zdecentralizowane), stało się konieczne, aby wiarygodne, aktualne dane były importowane w sposób zdecentralizowany.

Tu właśnie pojawia się Chainlink. Dostarcza ono odporne na manipulacje wejścia i wyjścia w celu ułatwienia transakcji w łańcuchu blokowym. Ten typ sieci jest niezbędny do zastosowań w wielu branżach, w tym w finansach i mediach społecznościowych.